Deze site gebruikt cookies om het bezoekersgedrag te analyseren. Er worden geen persoonlijke gegevens verzameld.
OKNet als bij de autoverzekering is het zowel bij de scooter als bij de brommerverzekering verplicht om WA verzekerd te zijn. Een WA verzekering is een basisverzekering en biedt in veel gevallen geen dekking. Als u meer verzekerdheid verlangt is het aan te raden voor de WA Casco of de Allrisk verzekeringen te gaan. Deze verzekeringen bieden in veel meer gevallen schade waardoor u minder snel voor nare verassingen komt te staan.
Als u de trotse eigenaar bent van een speciaal soort scooter dan is het bij veel verzekeraars mogelijk om hier een aparte verzekering voor af te sluiten. Voor de volgende soorten scooters zijn er aparte verzekeringen af te sluiten:
Ja, u hebt ook bij de bromfietsverzekering te maken met een eigen risico. Dit is het bedrag dat u zelf dient te betalen wanneer u schade veroorzaakt. Hoe hoog het eigen risico is, is afhankelijk van meerdere factoren, als de verzekeringsmaatschappij, de soort verzekering, de hoogte van de premie en de polisvoorwaarden.
Wanneer uw scooter is gestolen, dan kan het uiteraard zijn dat deze door een ander beschadigd raakt of dat er schade bij anderen wordt veroorzaakt met uw scooter. Het is dus belangrijk dat u de verzekeringsmaatschappij zo spoedig mogelijk op de hoogte stelt van de diefstal. U dient eerst aangifte van de diefstal te doen bij de politie, waarna u met de documentatie bij de hand contact op kunt nemen met de verzekeringsmaatschappij. Zij kunnen uw scooterverzekering direct opschorten.
Ja en nee. U bent in principe wel direct verzekerd vanaf het moment dat u de scooterverzekering via het internet afsluit bij een verzekeraar. Echter, dit is een voorlopige dekking, ofwel een tijdelijke verzekering, en de verzekeringsmaatschappij heeft in deze periode nog het recht om u de volledige verzekering te weigeren. Wanneer zich geen problemen voordoen, dan ontvangt u binnen korte periode de polis voor de standaard scooterverzekering.
Dit is volledig afhankelijk van de verzekeringsmaatschappij. Diverse verzekeraars bieden u zelf de keuze als het gaat om betalingstermijnen voor de premie. U kunt dan kiezen uit betalingen per maand, per kwartaal of per jaar. Sommige verzekeraars bieden u ook de mogelijkheid tot halfjaarlijkse betalingen. Gerust.nl wijst u erop dat de meeste verzekeringsmaatschappijen de voorkeur geven aan langere perioden. Hierdoor krijgt u vaak korting wanneer u kiest voor een betaling per half jaar of per jaar. Tevens zijn er verzekeringsmaatschappijen die u niet de mogelijkheid bieden van een maandbetaling, maar minimaal een kwartaalbetaling aanhouden.
Veel verzekeringsmaatschappijen geven er de voorkeur aan dat u de premiebetalingen per automatische incasso laat verlopen. Echter, dit is niet in alle gevallen verplicht. Er zijn zeker ook voldoende verzekeringsmaatschappijen die u de mogelijkheid bieden per acceptgiro te betalen. Gerust.nl raadt u wel aan te bekijken of er extra kosten in rekening worden gebracht voor het betalen per acceptgiro.
Ja, dit kan zeker. Er zijn diverse onafhankelijke websites die de premie voor u met elkaar kunnen vergelijken. Wanneer u kiest voor een WA-verzekering voor uw scooter, dan hoeft u uitsluitend naar de premiebedragen te kijken. De WA-dekking is namelijk gelijk bij iedere verzekeringsmaatschappij. Gerust.nl raadt u aan ook de dekkingen te vergelijken wanneer u voor een aanvullende scooterverzekering gaat.
Dit ligt aan de soort verzekering. Bij de reguliere WA-dekking heeft u niet te maken met een eigen risico. Bij de aanvullende scooterverzekering is dit wel het geval. U hebt te maken met een minimaal bedrag eigen risico, maar er bestaat ook de mogelijkheid het eigen risico te verhogen in ruil voor een lagere premie.
Wanneer u slachtoffer wordt van diefstal van uw scooter, dan dient u dit eerst aan te geven bij de politie, zodat er een proces verbaal opgemaakt kan worden. Vervolgens dient u de scooterverzekeraar op de hoogte te stellen van de diefstal. Gerust.nl raadt u sterk aan dit op zo kort mogelijke termijn te regelen, om te voorkomen dat eventuele schades nog op u kunnen worden verhaald.
Nee, het is niet mogelijk uw scooterverzekering over te dragen aan de nieuwe eigenaar van uw scooter. U dient de scooterverzekering met het vrijwaringsbewijs op te zeggen, waarna de nieuwe eigenaar zelf een scooterverzekering dient af te sluiten.
Indien uw kind in het bezit van een bromfietsrijbewijs is, dan mag deze de scooter wel besturen. Gerust.nl geeft hierbij wel aan dat het belangrijk is te bekijken of er een beperking van het aantal gereden kilometers door andere bestuurders geldt bij uw verzekeraar. Wanneer een jonge bestuurder, iemand jonger dan 25 jaar, schade veroorzaakt, dan wordt er een hoger eigen risico gehanteerd.
Nee, met het afsluiten van een scooterverzekering worden geen schadevrije jaren opgebouwd.
De WA scooterverzekering is de enige dekking die in Nederland verplicht is gesteld aan iedereen die een scooter of bromfiets in het bezit heeft. Deze verzekering vergoedt schade die u met de scooter bij anderen veroorzaakt. Gerust.nl wijst u erop dat de eigen schade in geen geval wordt vergoed met deze verzekeringsvorm.
Verzekering.nl verwijst u graag naar de voorgaande twee vragen. Zowel de dekking van WA als die van WA Beperkt Casco zijn opgenomen in de WA Volledig Casco scooterverzekering, welke overigens ook wel Allrisk verzekering wordt genoemd. Daarnaast zijn binnen deze vorm ook schades als gevolgd van slippen, omslaan en (eenzijdige) aanrijdingen gedekt. U krijgt ook de kosten vergoedt wanneer deze het gevolg zijn van een aanrijding die u zelf heeft veroorzaakt.
Veel verzekeringsmaatschappijen stellen als eis dat u gebruik maakt van een ART goedgekeurd slot voor de scooter, zodat u deze goed beveiligd tegen diefstal. Een slot met ART keurmerk is volledig goedgekeurd als optimale beveiliging. Gerust.nl raadt u aan dit slot bij een dealer te kopen en de aankoopbon altijd te bewaren.
Wanneer u een nieuwe scooter koopt, en de oude verkoopt, inruilt of naar de sloop brengt, dan is het mogelijk om de scooterverzekering over te laten zetten. Deze loopt dan gewoon door voor uw nieuwe scooter. Echter, u bent dit niet verplicht. Met het vrijwaringsbewijs van de vorige scooter kunt u de scooterverzekering ook afsluiten. U hebt dan ook de optie om bij een andere verzekeringsmaatschappij een nieuwe scooterverzekering af te sluiten.
Deze scooterverzekering dekt schade als gevolg van diefstal en inbraak, storm en blikseminslag, brand en aanrijdingen met loslopende dieren. Gerust.nl wijst u erop dat binnen deze dekking ook de standaard WA-dekking is opgenomen.
Verzekering.nl vertelt u graag meer over de drie momenten waarop u de scooterverzekering op mag zeggen. Op de eerste plaats mag dit per direct wanneer de scooter niet meer in uw bezit is. Heeft u de scooter verkocht of naar de sloop gebracht? Dan kunt u met het vrijwaringsbewijs direct de scooterverzekering stopzetten. Ditzelfde kunt u ook doen met een schorsingsbewijs, als de scooter nog wel in uw bezit is, maar op eigen terrein opgeslagen staat. Op de tweede plaats mag de scooterverzekering opgezegd worden wanneer de polis meer dan een jaar loopt. Na dit eerste jaar is het mogelijk de scooterverzekering maandelijks stop te zetten. Gerust.nl wijst u er echter wel op dat deze regeling niet bij iedere verzekeringsmaatschappij gelijk is. Tot slot mag de scooterverzekering worden opgezegd binnen dertig dagen voor het eindigen van het lopende contract.
Scooters en brommers vallen onder de categorie kleine motorvoertuigen. Ook snorfietsen, invalidenauto’s en spartamet’s vallen in deze eerder genoemde categorie. Eigenaren van brommers, scooters en snorfietsen zijn verplicht om minimaal een wettelijk aansprakelijkheid (WA) verzekering te hebben op het moment dat zij de weg op gaan. Zonder een WA verzekering mag er niet op de scooter gereden worden. Naast de WA basisverzekering zijn er nog twee soorten verzekeringen voor kleine motorvoertuigen, dit zijn de WA beperkt Casco en de WA volledig Casco. Het verschilt nog wel eens per verzekeraar wat zij vergoeden bij deze scooter- en brommerverzekeringen. Wel zijn er een aantal richtlijnen.
Het verschil tussen een brommer en een scooter zit in de details. Zo zijn bij een scooter de benen tijdens het rijden naast elkaar terwijl bij een brommer de benen juist uit elkaar zitten. Tegenwoordig worden scooters steeds populairder en ziet u steeds minder brommers op straat. Toch hebben nog altijd naar verluidt zo’n één miljoen Nederlanders een brommer in hun bezit.
Ook snorfietsen, invalidenauto’s en spartamet’s vallen zoals eerder genoemd onder de kleine motorvoertuigen. Bij de invalidenauto is het net als bij de scooter, brommer en snorfiets verplicht om een WA basisverzekering te hebben. Wat veel mensen niet weten is dat ook de spartamet verplicht WA verzekerd moet zijn.
Vind via verzekering.nl de zorgverzekering die het best bij jou past!